Jak vybrat nejlehčí vysokou školu

Rádi byste na vysokou školu, ale hledáte alternativu, která bude svojí obtížností spadat spíše do kategorie jednodušších? V následujícím článku si představíme několik základních pravidel, podle kterých byste měli v tomto případě postupovat.

Obtížnost je relativní

Hned na začátek musíme uvést na pravou míru, že obtížnost vysokých škol je do značné míry relativní. Každý student je nadaný v jiném oboru předměty či úkoly, které jsou pro někoho nepřekonatelnou překážkou mohou být pro jiného procházkou růžovým sadem. Obecně tedy není snadné konstatovat, která vysoká škola je univerzálně nejlehčí. Přesto se můžete orientovat podle několika základních ukazatelů, které si rozebereme v dalším obsahu článku.

Podívejte se na jednotlivé předměty a jejich úspěšnost

Na základě výše uvedeného je tedy jasné, že primárním předmětem vašeho zájmu by mělo být zjištění všech podrobností o daném studijním programu a oboru. Zjistěte si, jaké konkrétní předměty se v rámci něj vyučují a podívejte se na jejich statistickou úspěšnost v minulých letech. Čísla vám hodně napoví o úspěšnosti předchozích studentů, na základě čehož můžete predikovat přibližnou obtížnost.

Sledujte počty přijatých

Pokud je pro vás hlavním měřítkem obtížnosti školy možnost přijetí, máte na půl vyhráno. Drtivá většina škol zveřejňuje statistiky s počty přijatých uchazečů v minulých letech. O obtížnosti příjímacího řízení a konkurenci mezi dalšími přihlášenými si tak můžete udělat poměrně dobrou představu. Problém samozřejmě spočívá v tom, že úspěšné přijetí na školu nemusí zdaleka znamenat její dokončení.

Sledujte úspěšnost ukončení

Podívejte se proto také na statistiky procent úspěšných absolventů. Na některé školy se totiž dostanou téměř všichni přihlášení, ale hned v prvním semestru dojde k jejich výraznému protřídění díky obtížným předmětům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient