Jak si zařídit obývací pokoj po vzoru Feng Shui

Plánujete do svého obývacího pokoje nalákat trochu harmonie, ale nevíte jak na to? Proč si nezařídit svou oázu klidu po vzoru Feng Shui?

Feng Shui je tradiční učení, které má kořeny v Číně a zabývá se vztahem životního prostoru v čase a člověka. V praxi to znamená, že se Feng Shui snaží nastolit a udržet v prostoru harmonii a umožnit energii, aby nerušeně plynula.

V obývacím pokoji se odehrává většina rodinných událostí. Je to místo, kde se pořádají oslavy, konají návštěvy a rodina v něm tráví veškerý čas spolu. Je jakousi dominantou domu, a proto by se zde měl člověk cítit skvěle.

Díky učení Feng Shui se z vašeho obývacího pokoje může stát naprostá oáza klidu. Stačí znát jen pár pravidel.

1. Správná orientace

Obývací pokoj by se měl nacházet na jihu nebo východě. Jih je symbolikou pro komunikaci a společenskost a východ je symbolikou rodiny a důvěry. Pokud je váš obývací pokoj propojený s kuchyní, je dobré tyto dvě místnosti opticky odlišit.

2. Sedací nábytek

Stejně jako v ložnici byste neměli mít hlavu ve směru dveří, tak i v obývacím pokoji byste neměli sedět zády ke dveřím. Váš sedací nábytek by měl být ke dveřím umístěný čelem nebo bokem. Jedině tak máte přehled, kdo do místnosti vchází. Zároveň byste neměli mít nad sedací soupravou ani okno, ale zeď. Ta vám totiž poskytne pocit stability.

3. Stolek

Stolek symbolizuje zdraví, a tak by měl být neustále uklizený a čistý. Pokud jste milovníkem pokojových rostlin, bude naprosto ideální, když si na stolek umístíte nějakou oblíbenou květinu.

4. Světlo

Světlo je jedním z nejdůležitějších článků, jehož dostatek by neměl v obývacím pokoji chybět. Světlo můžete podpořit navíc ještě lampičkami, zrcadly nebo dokonce rostlinami.

5. Barva zdí

Obývací pokoj by měl budit dojem útulného domova, a tak se do něj hodí hřejivé a jemné barvy. Ideální jsou hnědá, bílá, žlutá, oranžová nebo krémová. Žádné pestré barvy jako je rudá či tyrkysová se do obývacího pokoje příliš nehodí.

6. Dekorace

Pokud si chcete svůj obývací pokoj ještě více zútulnit, můžete do něj zakomponovat i nějaké dekorace. Hodit se sem budou kresby a fotografie, kameny nebo koberce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient