Jak vybrat kvalitní sportovní pomůcky pro efektivní trénink

Kvalitní sportovní vybavení je základem úspěšného tréninku a prevence zranění. Při výběru sportovních potřeb je důležité zaměřit se na funkčnost, ergonomii i provedení. Poradíme, na co se zaměřit při výběru základních tréninkových pomůcek.

Mezi nejzákladnější posilovací pomůcky patří činky. Volte činky s kvalitním zpracováním, pozor na vůli v závitech. Ideální jsou činky s různou možností zátěže – kotouče, závaží. Důležitá je také ergonomie rukojeti. Pro domácí cvičení je možné volit i činky v kuse. V poslední době je oblíbený i tzv. kettleball. Jde o nástroj používaný při cvičení, který má svůj původ v Rusku. Jedná se o těžký kovový míč s rukojetí na vrchu, který se používá k různým cvičením zaměřeným na zlepšení síly, vytrvalosti a flexibility. Kettlebell cvičení může zahrnovat zvedání, mávání, tlačení a tahání, a je známo tím, že poskytuje komplexní trénink pro celé tělo.

K posílení horní poloviny těla jsou skvělé posilovací cvičící gumy a pásky. Guma by měla být dostatečně tlustá, aby nepřetrhala pokožku. Kvalitní gumy mají poutka na uchycení nohou pro flexi. Vyberte správnou tuhost gumy dle vaší úrovně.

Pro rozvoj rovnováhy a stability je ideální balanční podložka jako Bosu nebo Freemanova deska. Kvalitní pomůcky mají protiskluzový povrch a jsou odolné. Kvalitní balanční pomůcky umožňují trénink i se zátěží.

Nedílnou součástí jsou overbally různých velikostí. Kvalitní medicinbal by měl být dobře tvarovaný, s kvalitním švem a povrchem. Overbaly jsou skvělé na posílení i protahování celého těla.

Důležitým kritériem při výběru sportovních potřeb je bezpečnost. Dbejte na kvalitu materiálu a zpracování. Nekupujte levné padělky pochybné kvality. Vždy zkontrolujte, že pomůcka nevykazuje žádné vady.

Kvalitní a otestované sportovní vybavení nabízí specializované e-shopy jako KÖCK-SPORT. Najdete zde vše potřebné pro svůj trénink za férové ceny. Investice do kvalitních pomůcek se vyplatí – vaše tělo vám to vrátí lepší kondicí a zdravím.

Tvorba webových stránek: Webklient